REWORK Karmy a její nové ability !

Karma_rework-lolkonet

Karma byla před dlouhou… velmi dlouhou dobou vydána, jako další unikátní support, který díky své pasivní ultimátce mohl každý spell vylevelovat až 6x místo obvyklých 5-ti. Problém byl v tom, že i na 6 levelu spellů měla Karma dmg menší, jako jiní championi se spellama na lvl 5. Její spelly byly sice vylepšené po použítí ultimátky, která měla směšný 35 sekundový cooldown a tak bylo možné použít vylepšené spelly ve velmi dlouhých intervalech. Karma zkrátka nebyla hratelná nikde. Našlo se pár nadšenců, co ji hráli jako AP carry na midu, ale to do lategame nedávalo moc šancí na výhru. Z pohledu supporta měla slabý heal, silný štít, který ale nedával žádný jiný bonus a dobrý zrychlovací/zpomalovací spell, který nebylo lehké použít. Největší slabina Karmy byl její nedomyšlěný cooldown na její „ultimátce“.

Proč bylo těžké Karmu zařadit do teamů?

Karma měla ofensivní spelly pro supportování teamu v malých soubojích, ale neměla dostatečné defensivní spelly, které potřebuje k ochraně teamu. Karma měla vše, ale byla ve všem slabá. Karmě zkrátka chyběl správný směr.

Proč není hraní Karmy zábavné?karma-lolkonet

Efektivnost Karminných spellů závisela až moc na znalostech teamu, ve kterém se právě nachází. Bylo nutné, aby znali všechny výhody i nevýhody Karmy. Nezáleželo na tom, jak moc ste s Karmou tahali hru, protože pro plné využití jejího potenciálu by museli všichni hráči v teamu být stejně dobří, jako vy.

Co se nám na Karmě líbilo?

Navzdory všem lidem, co naprosto nesnášeli princip její ultimátky si myslíme, že koncept byl suprový. Byl to unikátní charakter a kombinace jejích spellů mohli být zábavné. Také se nám líbilo, jak Karma mohla otáčet teamfighty pomocí její defensivní síly, které měli po použití ultimátky skryté ofenzivní schopnosti. Nakonec její Spirit Bond (W) gameplay je velmi dobrý, ale fungoval by lépe na tankovacím championovi.

Nová role Karmy !

Ačkoli byla Karma vytvořena jako support, nejvíce úspěchů s ní hráči získali, když jí hráli jako AP burst carry se supportovacími schopnostmi, jako Zilean nebo Morgana. Tato cesta se nám líbí a chceme jí v tomto zaměření boostnout. Její defenzivní i ofenzivní síla teď poroste s AP, které nakoupíte. Chceme také, aby byla schopná udržet jako solo linku, tak i duo linku.

Ve finále jsme updatovali její skilly tak, aby teamoví spoluhráči byli na Karmě závislí, ale Karma nebyla závislá na nich. Má teď dost síly, aby se dala hrát jako AP carry nebo jako support se teamem, kterému se nedaří až tak dobře.

Pojďme si nyní ukázat její nové spelly v porovnání se starými!

Nová Karma

Stará Karma

Pasivka: Gathering Fire – Damage z Karminých spellů a basic útoků snižují Mantra cooldown. InnerFlame.pngPasivka: Inner Flame – Active: Karma získává 30 / 50 / 70 / 90 / 110 / 130 Ability Power odpovídající svému ztracenému zdraví .
Q: Inner Flame – Skillhot, který dá damage nepřátelům a zpomalí je.Mantra bonus:
Soulflare – Zvýší damage a zanechá zónu, která po dobu určitou zpomaluje a pak exploduje, přičemž způsobí damage do okolí (AoE damage).
Q: Heavenly Wave – ActiveHeavenlyWave.png: Karma před sebe vypustí vlnu čepelí ze svých čepelí způsobujíc magic damage všem jednotkám v kuželu 65° před ní.


Mantra Bonus:
K tomu, že způsobuje damage všem protivníkům v kuželu, Heavenly Wave také uzdravuje všechny přátelské jednotky které zasáhne.
 W: Focused Resolve – Provaz zaměřený na nepřítele, který způsobuje damage po dobu určitou. Jestli provaz zůstane nepřerušen, po krátké době rootne nepřítele na místě.

Mantra bonus:
Renewal – Způsobuje bonus gamage a healuje Karmu, dokud není provaz přerušen.
SpiritBond.pngW: Spirit Bond – Active: Karma sváže spoluhráče či nepřítele tím, že mezi nimi vytvoří paprsek na 3 sekundy. Spojená přátelská jednotka získá rychlost pohybu, kdežto spojená nepřátelská jednotka má sníženou rychlost pohybu. Nepřátelské jednotky, které projdou paprskem dostanou magic damage a spojenečtí šampióni, kteří projdou paprskem, získají stejnou modifikaci rychlosti pohybu jako spojení šampióni.

Mantra bonus: Karma posílí „svázání“, aby zdvojnásobila efekt rychlosti pohybu.
E: Inspire – Dá štít na teamového hráče a zrychlí ho.
Mantra bonus:
Defiance – Nepřátelé v okolí oštítovaného hráče jsou damagováni a teamoví hráči v okolí dostanou štít budou zrychleni.
SoulShield.pngE: Soul Shield – Active: Karma vyvolá ochranný štít, který absorbuje damage po dobu 5 sec.Mantra Bonus: Štít navíc vysílá energii a udělí tak magic damage všem nepřátelským jednotkám, které jsou okolo.
R: Mantra – Posílí další použitý spell tím, že mu přidá speciální efekt. Mantra.pngR: Mantra – Active: Karma posílí svou další schopnost, aby způsobila bonusový efekt. Mantra je přístupná již na lvl 1 a nepotřebuje skill body. Karma může mít 2 mantry, nová mantra je přístupná za 30 / 25 / 20 sekundy a jejich obnovení je ovlivněno cooldown redukcí.

Zdroj dat staré karmy : CZ LoL Wiki

Napsat komentář