Jak se zlepšit v SoloQ – trochu jinak!

nahled-elo2-lolkonet

Další novinka by měla být o tom, jak zlepšit své výkony v SoloQ. Nečekejte žádnou dlouhou přednášku o tom, jaká pozice na carryování je nejlepší. Pro toho, koho to zajímá je to jungle a mid, díky možnosti gangovat ostatní linky a tím tak pomáhat teamu. Kvůli tomu tu ale nejsem. My si povíme něco o času před tím, než stisknete krásné a červené tlačítko PLAY! Předem říkám, že článek není pro lidi, co si jdou zahrát první ranked hru,ale pro ty, co už mají něco nahráno a umí alespoň základy z každé role.

Skutečně, myslete hlavou, než na to tlačítko zkázy kliknete, Hrozí totiž, že celý váš den se nezmění k lepšímu, ale naopak k horšímu. Pokaždé byste měli zvážit následující možnosti.

1) Máte dnes takový den, že vás sebemenší teamový trolling rozhodí?

Toto je důležitý bod a neměl by se vůbec podceňovat. Jestliže jste zrovna dneska dostal 3 pětky ve škole, nebo vám umřel pes a vy pouštíte LoLko, přesněji tedy – SoloQ ranked, vaše morálka je narušená a je zde velká pravděpodovnost, že vás nasere jakákoli kravina. Sona položila wardu o 3 centrimetry dál, než se vám libílo? Raději rychle napište do chatu “…” a hned za to dodejte “SONA genius-lolkonetYOU NOOB I FUCKED YOUR MOTHER YESTERDAY” – jop, přesně to vašemu teamu pomůže k vítězství. Nebo taky ne, že? Nejlepší je takovéhle chyby ignorovat, jelikož každá reakce na takovéhle kraviny může způsobit, že vaše Sona půjde afk. No a zkuste si tahat hru 4v5. Raději si uvědomte, že pokud jste nasraní, kazíte hru nejen sobě, ale I dalším 9 lidem.

Zkráceně: Nehrajte, pokud jste nasraní z vašeho osobního života.

2) Dostatek spánku a jídla?

Hehehe. Stupidita, řikáte si. Omyl. Když hrajete hladoví, nebo unavení, reagujete pomaleji na určité akce ve hře. Uprostřed hry dostanete hlad a začnete zbytečně chybovat jen proto, abyste mohli ukončit hru dřív a najíst se, popřípadě lehnout si na tu krásnou pohovku metr od vás. Když tohle uděláte před hrou, výsledky budou znatelné. Vaše reakce budou rychlejší a to je cesta, kterou vznikají BIG PLAYS! ;D

3) Pouštím další hru jenom proto, abych dohnal to, co sem za posledních 5 prohraných rankedů ztratil?

Totální ptákovina. Každou narůstající prohranou hrou se ve vás stupňuje nasranost. Pak to dopadá tak, že vlezete do champion selectu a vaše první slova budou “IM MID OR AFK FUCKERS”. Dobrá, nějací narušení lidé tohle dělají, i když pustěj první hru po 10 dnech – jako například já – proto jsou tito lidé v přepočtu 30% z roku zabanovaní – jako já – a pak z nudy tvoří projekty a videa pro komunitu, která ho za to akorát pošle někam bez udání jediného logického důvodu. Zkrátka, už po první prohrané hře si řekněte, jestli vám za to další hra (v 70% další prohra) stojí. Jestli byste neudělali líp, kdybyste si šli dát 20 kliků, prokřupat si záda, kopnout si do bratra a další hru pustit za 10 minut. A když už to nemůžete vydržet, tak počkejte alespoň ty 2 minuty. Snížíte tím šanci na získání trolů z minulé hry na minimum. Tihle trolové jsou beztak lidé, co se nedrží předešlých tří bodů.

losing-lolkonet

4) Chci vůbec vyhrát ?

Do každé ranked hry byste měli jít s tím, že ji potaháte všemi možnými způsoby. Pokud to tak není, změňte to a výsledek se dostaví. Musíte zkrátka dělat playZ jako prase. Nemíte tu hru pustit s tim, že picknete supporta jako first pick a budete si ve chvilkách alt-tabovat na youporn a leštit krocana.

5) Relaxujte!

Pusťte si vaše oblíbené MP3, udělejte si kakao, vemte do ruky myš a klikněte na PLAY!Přesuneme se teď do hry!

1) Zvětšete si HUD – mapu, ikonky spellů, vše.

Dokonce i chat, který si následně můžete přesunout na střed obrazovky, aby vám neunikla žádná informace. Vše dejte na maximum. Zvýší se vám přehled o všem.

sipka-lolkonet

Chat:

2) Mrkejte. mrkani-lolkonet

Myslím to tak, jak to píšu. Držte se intervalu jedno mrknutí za 3-5 sekund. Když pravidelně nemrkáte, váš přehled o hře se pomalu, ale jistě vytrácí. Pak se stává i to, že máte položené 3 wardy a i tak vás nepřátelský jungler zabije. Zde si zkuste o čem mluvím. Koukejte se na zelenou tečku uprostřed. Uvidíte, jak vám začnou 3 ostatní tečky mizet! To samé je s minimapou! http://www.msf-usa.org/motion.html
Nebo si to zkuste níže
:
mizezejici-tecky-mrkejte-lolkonet

3) Hrajte championy, se kterými si jste jistí.

Klidně se naučte od každé role jednoho championa, který není až tak moc vídaný. Já hrál toto :
support – leona,
ad carry – sivir,
mid – karthus s teleportem,
top – renekton,
jungle – vše, co se v jungli dá, ale převážně munda a amumu.

4) Pište MISS.

Skutečne vás ty 4 písmena, která se dají zkrátit na „ss“ nezabijou. Kolikrát to zachrání životy vašeho teamu. A když k tomu přihodíte i ping, neuděláte chybu.

5) Kupujte wardy.

K tomuhle se nemá cenu vyjadřovat. 75 Goldů za wardu, nebo 300 + 150 Goldů pro enemy team – bráno s gangem od jejich junglera. Easy math.

6) Pomáhejte junglerovi – POKAŽDÉ.

Když vás jungler požádá o smiteless pull aneb pull, při kterém uberete Red buffu / Blue buffu tolik HP, aby jungler nemusel používat smite, dejte mu ho. Nepopsatelně mu tím pomůžete a zvýšíte tím šanci, že vám přijde gang.

7) Když vás někdo sere, ignorujte ho.

Pokud vás srát nepřestane, dejte ho do ignore listu. Jinak s těmito idioty nic víc dělat nedá a myslím, že ignore list je oproti reportu od celého teamu za flame dobrá volba. Já sám sem příklad člověka, co dostal ban od tribunálu s 0/0/15 tarikem za to, že sem napsal enemy flamerovi ,,SHUT UP RETARD“

8) Vypněte si ALL chat!

Ne fakt, k čemu vám je ALL chat v soloQ ? K ničemu. Akorát vás to nutí se zaobírat věcma, které vám můžou být úplně u prdele. Kolikrát se mi stalo, že sem odepisoval nějakému blbečkovi, co mě flamoval v all chatu a boom, blitzcrank mě hooknul a já prohrál 50 minut dlouhou hru. VYPNĚTE TU USELESS VĚC !

9) Udržujte dobré vztahy v teamu.

Vím, tohle se dělá těžko a já sám to nedělám, ale pokud se naučíte psát „relax guys, we win“ místo „ye, sona youre really retard like ezreal said“ také vám to zvýší procento na výhru. V podstatě jim lezte do prdele. Co se vám stane ? Šance, že ty samé lidi potkáte po dohrání hry je 1 ku 1000. Prostě se snažte za každou cenu vyhrát. Po hře ty blbečky můžete reportnout – uleví se vám.

10) Jednoduchá rovnice: 10 cs a skore 0/0/0 je lepší, jak 10 cs a skore 0/10/0

Tohle mi pomáhá především, když jsem donucen hrát SOLO TOP, který absolutně nezvládám. Když si tuhle větu řeknu každé 2 minuty, uvědomím si, že když mám 100 HP a k toweru se mi blíží 20 creepů, které stejně nemám šanci zabít. Portnu se back a vrátím se na linku s plnými životy. Hlavní je NEUMÍRAT a vyčkat na jungle gang.

~ Just a tiiip ~

Když se vám náhodou stane, že se vám 2 lidi začnou hned po připojení do hry hádat, zkuste je utěšit. Kolikrát vám ty 3 internetová slova pomůžou vyhrát hru.

3 Komentáře k Jak se zlepšit v SoloQ – trochu jinak!

  1. Xurb napsal:

    Thx hodně si mi pomohl. Nejvíc mě na tech obrázkách pobavilo Zilean Jungle xD 😀 :PPP

    Rly TY.

Napsat komentář

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat